Tibet Ses Terapisi

Evrende her şey titreşmekte. Vücudumuzun ve organlarımızın hepsinin ayrı ayrı titreşimleri var ve bunlar bir araya gelerek uyumlu bir orkestrayı oluşturuyor.
Gündelik hayatımızdaki her şey, stres, yediklerimiz, düşünce şeklimiz ve kalıplarımız, doğadan kopuk yaşamamız, zamanla titreşimimizin bozulmasına, dolayısıyla da hastalıkların meydana gelmesine sebep olur. Sesle terapi işte bu orjinal titreşmini kaybetmiş vücudumuzu yeniden akord edip, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarımızı şifalandırarak sağlığına kavuşturmayı sağlar. (Uzun süre çalınan bir piyanonun akordunun bozulduğu ve bir akordör tarafından akord edildiği gibi.)

İnsan sesinin kullanımıyla oluşan titreşimler yüzyıllardır farklı kültürlerde kullanılmış ve kullanılmaktadır. Avusturalya Aborijinleri, kızılderililer, şamanlar (Türkler, Afrika, Pasifik, vs), Moğolların ‘tek ses akoru’ (yani bir sesi tınlatırken tek sesin içinde birkaç tonu duyurmak), Tibet rahiplerinin manastırlardaki özel çalışmaları sırasında kullandıkları ‘derin ses’. Bunlar doğuşkanar açısından çok zengin sistemlerdir ve iyileşme doğuşkanlarla olur. Yaptığımız çalışma bütün bu öğretileri kapsamaktadır. Eski çağlardan beri müzik, kutsal tören ve şamanik ritüellerde kullanılmaktadır. Vücudumuzda sağlık ve dönüşüm sağlamak için titreşimsel değişim yaratmanın en temel unsuru niyetimizi belirterek sesleri (doğuşkanları) kullanmaktır: Frekans + Niyet = Şifa

Sesin beyin dalgalarımızın titreşimini, nabız ve solunum hızımızı etkilediği ve değiştirdiği son zamanlarda bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu dalga değişimi de bilincimizde değişiklikler yaratır.

Bunu, günümüz modern biliminin kullandığı bir teknikle de örneklendirebiliriz; Vücudunda böbrek taşı olan hastalara verilen tedavi yöntemi ESWL (extracorporeal shock wave lithotripsy) vücut dışından ses dalgaları gönderek böbrek taşına ulaşır ve onu kırarak küçük parçalara ayırır. Biz de vücudumuzun ihtiyacı olan frekansı, sesimizi kullanarak yaratıyoruz.

Çalışmalarımız sırasında, çıkardığımız sesleri çakralarımızda (vücudumuzdaki enerji merkezleri) tınlatmaya odaklanıyoruz. Bu sayede vücudumuzda tını, uyum ve denge yaratmak için çakralarımızı temizliyor, aktive ediyor, bağlantılandırıp, dengeliyor ve hizalandırıyoruz. Çalışmamızın sonucunda nabzımızı, beyin dalgalarımızı (alfa moduna getiririz ki bu iyileşme için en iyi konumdur) ve kan basıncımızı yavaşlatarak kişide derin bir rahatlama duygusu yaratmış oluyoruz, ki bu da günlük hayatta yaşadığımız stresle başa çıkmamız için çok büyük bir imkan sağlıyor. Bu çalışmayla, kişinin fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarını şifalandırıyoruz.
Unutmamalıyız ki insan sesi dünyadaki en kuvvetli enstrümandır. Öyle ki, onu isteğimize odaklayıp, niyetimizi aktarabilmek için kullandığımızda, neyi iyileştirmek istiyorsak, hastalık, alışkanlıklar, affedemediğimiz kişiler, olaylar, korkular, travmalar,vs, bunun niyetini koyup onu iyileştirmek üzere kullanıyoruz. Zaman içinde de, düzenli çalışmaya bağlı olarak, kişi kendi titreşim frekansını daha ince tireşimlere doğru değiştirebilir ki bu da algımızın ve farkındalığımızın yükselmesine aydınlanma yolunda atılmış çok büyük adım ve kat edilmiş yol anlamına gelir.

Kullanılan Enstrümanlar ve İşlevleri:

*Ses kullanımı-toning- bir şifa aracıdır: Farklı tonlarda sesleri tınlatma ve doğaçlama olarak şarkı söylemeyi içerir. Her sesle şifa terapi seansı, kişiye özgü ve eşşizdir.
*Tibet kaselerinin kullanımı, vücudun tamamına çok hızlı ve güçlü titreşimler yayarak tüm hücrelere nazikçe masaj yapar. İstenmeyen negatif enerjileri temizler.
*Tingshaw beyin dalgalarını yavaşlatır ve kişide rahatlama ve mutluluk hissi yaratır. Beyin dalgalarının alfa dalga boyuna geçmesine yardımcı olur. İstenmeyen negatif enerjileri temizler.
Tibet kaseleri ve Tingshaw vücudun kendi öz titreşim frekansını yeniden bulmasını sağlar.
*Şaman davulu: Transa geçme, derinleşme, topraklanmaya yardımcı olur.
*Kızılderili çıngırağı: Aurayı (kişinin enerji alanını) süpürüp temizlemeye yardımcı olur.
*Akord çatallarının (tuning forks) kullanımı, kişide derin bir rahatlama ve mutluluk hissi yaratır. Beynin sağ ve sol lobları ile sinir sistemini yeniden dengeleme ve DNA kodlarını düzenlemeye yardımcı olur.

Tibet Çanakları Ses Terapisi
Tibet Çanakları Ses Terapisi
Tibet Çanakları Ses Terapisi